Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile anlaşmalı özel hastanelerde fark ücretleri ödemeyin.


Allianz Sigorta, Ak Sigorta, Anadolu Sigorta, Sompo Sigorta, Türkiye Sigorta, Türk Nippon Sigorta, Demir Hayat Sigorta, Fiba Sigorta, Hepiyi Sigorta, Mapfre Sigorta, Generali Sigorta ve HDI Sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı hemen yaptırın!

Ak Sigorta
Allianz Sigorta
Anadolu Sigorta
Demir Sigorta
Fiba Sigorta
Generali Sigorta
HDI Sigorta
Hepiyi Sigorta
Koru Sigorta
Orient Sigorta
Bereket Sigorta
Unico Sigorta
Sompo Sigorta
Türkiye Sigorta
Türk Nippon Sigorta

Nasıl Çalışır?

online.nettensigorta.com üzerinden 3 adımda poliçenizi satın alabilirsiniz.

Borrow - Loan Company Responsive Website Templates

Bilgilerinizi doldurun

Sizi fazla uğraştırmadan sigorta teklifi almanızı sağlayacağız. Kişisel güvenlik önceliğimiz.

Borrow - Loan Company Responsive Website Templates

Fiyatları Karşılaştırın

Fiyatları anında karşılaştırmanızı sağlıyoruz. İstediğiniz ürünü seçebilirsiniz.

Borrow - Loan Company Responsive Website Templates

Poliçenizi Satın Alın

Seçtiğiniz sigorta poliçenizi güvenli bir şekilde kredi kartınızla anında satın alabilirsiniz.

Borrow - Loan Company Responsive Website Templates

Poliçenizi İndirin

Poliçenizi hemen indirebilirsiniz. Ek olarak email adresinizede gönderiyoruz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları

Anlaşmalı özel hastanelerde fark ücreti ödemeden, yüksek standartlarda sağlık hizmetlerinden yararlanın.

Yatarak Tedavi

Cerrahi yatışlar, yoğun bakım, dahili yatışlar

Ayakta ve Yatarak

Ücretsiz muayene, ücretsiz ameliyat, görüntüleme hizmeti

Doğum Teminatı

Gebelik muayenesi, doğum tahlilleri, sezeryan doğum

Ücretsiz Hizmetler

Diyetisyen hizmeti, check up hizmeti, psikolog desteği

Sık Sorulan Sorular

Genellikle özel sağlık sigortası ile karıştırılan tamamlayıcı sağlık sigortası biraz daha dar kapsamlıdır ve maliyeti daha düşüktür. Yüksek standartlarda sağlık hizmeti almanızı sağlayan bu sigorta tahlil, muayene ve tedavi giderlerini karşılar. Yaptıracağınız sigorta ile hem kendinize hem de sevdiklerinize daha güvenli bir gelecek sunabilir, oluşabilecek sağlık sorunlarına karşı önlem alabilirsiniz.

Sigorta teminat detayları firmaya ve poliçeye göre değişmekte olup ayakta ve yatarak tedaviye yönelik olarak belirlenir. Tetkik, muayene, tahlil ve küçük cerrahi müdahaleler ayakta tedavi hizmeti kapsamında değerlendirilir. Yatarak tedavi olarak ise diyaliz, yemek, refakatçi, oda gibi hizmetler alınır. İsterseniz bunlara ilave olarak poliçenize ek teminatlar da koyabilirsiniz. Bu teminatların dışında kalan haller sigortanız tarafından karşılanmayacak, bunlar için ek ücret ödemeniz gerekecektir.

Sigorta yaptırıp yaptırmama konusunda büyük etkisi olan tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları ek teminatlar, yaşanılan şehir, cinsiyet, yaş gibi detaylara bağlı olarak farklılık gösterir. Netten Sigorta daima fiyatlar konusunda size en uygun seçenekleri sunar.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaş sınırı için genellikle üst sınır olarak 60-65 yaş aralığı kabul edilir. Eğer sigortanızı bu yaştan önce başlatmışsanız yenilemeyle birlikte sigortanıza devam edebilirsiniz. Yeni doğan bebekler için ise 14 gün olduktan sonra sigorta yaptırma olanağı vardır.

Demir Sağlık bünyesinde 3 yıl boyunca tamamlayıcı sağlık sigortanız devam ederse ve bu sigortanızın başlangıcı 50 yaşının öncesinde yapıldıysa sigortalılara yenileme güvencesi verilir.

Tamamlayıcı ve özel sağlık sigortası farkı sıklıkla merak edilir. Özel sağlık sigortasından yararlanacak kişiler için SGK şartı aranmaz, hastanenin sigorta şirketi ile anlaşmasının bulunması yeterlidir. Daha geniş içerikli olduğundan prim miktarları özel sağlık sigortası için daha fazladır. Tamamlayıcı sağlık sigortasında asıl amaç sağlık hizmetlerinde SGK katkısını desteklemektir.

SGK ile anlaşması bulunan özel hastanelere gidildiğinde yasal olarak doktor muayeneleri için ödenmesi gereken tutar 15 TL’dir. Bunun haricinde hastalardan herhangi bir ücret talep edilmez.

Sigortanın geçerliliği için poliçenin başlangıç tarihi esas alınır. Buna göre sigorta poliçenin başlangıcından önce var olan ve hala devam eden hastalıklar sigorta kapsamına dahil edilmez. Bu hastalık sigorta poliçe tanımlarında yer alsa bile poliçe onaylandıktan sonra başlaması şartı vardır.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Netten Sigorta
Lütfen sorunuzu bizimle paylaşın.